Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Постинг
22.02.2024 09:52 - Intercepted / Прихванато/
Автор: syrmaepon Категория: Политика   
Прочетен: 929 Коментари: 2 Гласове:
3

Последна промяна: 22.02.2024 10:10

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
или как древните андрофаги живеят сред нас

                                                                   *******

"Андрофагите сред всички хора имат най-дивашки обичаи, нямат нито права, нито закони. Те са номади, обличат се като скитите, но имат свой собствен език."
Хередот

                                                                    *******

image
 

В своята работа „Тоталитарна диктатура и автокрация“ (1956 г.) Карл Фридрих и неговият бивш аспирант Збигнев Бжежински, въз основа на емпирично сравнение на сталинистки СССР, нацистка Германия и фашистка Италия, формулират редица определящи черти на тоталитарното общество .  
Първоначалният списък се състои от шест признака , но във второто издание на книгата авторите добавят още два, а впоследствие и други изследователи правят уточнения:
  1. Наличието на една цялостна идеология, върху която се изгражда политическата система на обществото.  

2. Наличието на една партия, обикновено ръководена от диктатор, която се слива с държавния апарат и тайната полиция.  

3. Изключително високата роля на държавния апарат, проникването на държавата в почти всички сфери на обществения живот.  

4. Липса на плурализъм в медиите.

  5. Строга идеологическа цензура на всички легални канали за информация, както и на програмите за средно и висше образование. Наказателни санкции за разпространение на независима информация.

  6. Голямата роля на държавната пропаганда, манипулиране на масовото съзнание на населението.

  7. Отричане на традициите, включително традиционния морал, и пълно подчинение на избора на средства на поставените цели (изграждане на „ново общество”).

  8. Масови репресии и терор от силите за сигурност.

  9. Унищожаване на индивидуалните граждански права и свободи.  

10. Централизирано икономическо планиране.  

11. Почти пълен контрол на управляващата партия върху въоръжените сили и разпространението на оръжие сред населението.

  12. Отдаденост на експанзионизма.

  13. Административен контрол върху правораздаването.

  14. Желанието да се заличат всички граници между държавата, гражданското общество и индивида.

  Горният списък не означава, че всеки режим, който има поне една от тези характеристики, трябва да бъде класифициран като тоталитарен. По-специално, някои от изброените характеристики са били характерни и за демократичните режими в различни времена. По същия начин липсата на която и да е характеристика не е основание за класифицирането на един режим като нетоталитарен. Първите два признака обаче според изследователите на тоталитарния модел са най-ярките му характеристики.   Но според този списък Русия днес вече има 12 от 14. 

                                                                       *******

„Андрофагите, живеещи на десет дни езда от Бористен, имаха навика да пият от човешки черепи и да поставят скалпове с коса, прикрепена към гърдите им.“
Плиний Стари

                                                                       *******


Филмът „Intercepted“ на украинската режисьорка Оксана Карпович беше показан на филмовия фестивал в Берлин. Час и половина прихванати телефонни разговори между руски войници, които убиват украинци и техните семейства...



«- Нет, я не озлобился здесь – я просто убиваю нациков. Вчера идем, и нам навстречу женщина с двумя детьми, ну мы их и положили.
– Ну, правильно, они нам враги.
– Да, мне их не жалко. Это их выбор. Могли бы уехать, как остальные.
– Правильно, не жалей их. Бей».




« - Ты там базы НАТО видел?
– Не-а.
- Не лги мне - там на каждом шагу их базы, нам по телевизору рассказывают.
– Не смотри телевизор, мама – там неправду говорят.
- Ну, как это неправду? Правду, конечно. Потому вас и послали туда, чтобы вы нас от НАТО защищали. Вы герои. да и передай друзьям.
– Не осталось друзей почти никого – всех поубивало.
– Я горжусь тобой и твоими друзьями».


«- Ты знаешь, эти хохлы злоебущие так хорошо живут — лучше нас, правда.
- Ну так понятно — им Запад платит, они боятся это потерять и за это воюют — а за что?



«- Я тебе и детям столько шмоток привезу – мы здесь в квартире сейчас, они все бросили, убежали. Спортивная такая семья – одних кроссовок десять пар, и все фирменные. Я все собрал, в рюкзак запихнул. Ребята грузовиками вывозят, а у меня нет грузовика.
- Хороший ты у меня, хозяйский — все в дом. Кстати, София в этом году идет в школу — может, где-нибудь компьютер заберешь?»

....




Тагове:   война,   тоталитаризъм,


Гласувай:
3



1. dobrodan - От години обяснявам тези неща,
22.02.2024 12:01
потвърждението ти е чудесно, примерите - брилянтни.
НИКОГА РУСИТЕ НЕ СА ЦЕНЯЛИ ЧОВЕШКИЯ ЖИВОТ.
ОТ 1100 ГОДИНИ НАЙ-МАЛКО ДОСЕГА СЕ ПРЕХРАНВАТ С ГРАБЕЖИ, УБИЙСТВА И РАЗБОЙНИЧЕСТВО.
ТОВА Е ОРДАТА В НАЙ-ЛОШИЯ Й ВАРИАНТ!
ГЕНЕТИЧНО СЕЛЕКТИРАНИ ДА БЪДАТ ГРАБЛИВИ ПИЯНДЕТА БЕЗ МОЗЪК, МОРАЛ И ЧЕСТ.

"В Лондоне - лейди, в Москве - блядь!"

"Да хорошо живут в Германии, гадьi!"
цитирай
2. syrmaepon - "В Лондоне - лейди, в Москве - блядь!"
22.02.2024 13:04
Добре казано!
цитирай
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: syrmaepon
Категория: Други
Прочетен: 2453249
Постинги: 1359
Коментари: 4333
Гласове: 8230