Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Постинг
05.09.2023 00:05 - Москва “отблагодарила” Венгрию за поддержку (с)
Автор: syrmaepon Категория: Политика   
Прочетен: 1839 Коментари: 6 Гласове:
4


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
В новия учебник за 11 клас, утвърден в РФ, участниците в унгарското  въстание от 1956 г. са наречени "фашисти" и "радикали". В Унгария учебникът предизвика буря от емоции.


image


На снимката - 15-годишната Ерика Корнелия Селеш, станала един от символите на антикомунистическото въстание, медицинска сестра, загинала носейки ранен боец.



image



Гласувай:
4



1. syrmaepon - @vital_drobishev
05.09.2023 00:08
Москва “отблагодарила” Венгрию за поддержку. Интересно, будет ли Орбан дальше кланяться Кремлю?

В учебнике по истории для 11 классов, утвержденном для использования в РФ, и по которому с сентября 2023 года будут учиться российские школьники, участники восстания, в Венгрии 1956 года названы “фашистами” и “радикалами”, а именно восстание ( которые в 90-е годы в СССР именовали Венгерской революцией) против коммунистов происходило якобы по заданию западных спецслужб.
Наверняка и Госдеп США упомянут, как без него .Учебник дополнительно критикует венгров за то, что они "решили отказаться от сталинского наследия" ( странная характеристика, получается в РФ кровавый палач Сталин полностью реабилитирован).

Такая она – кремлевская благодарность. Будут полировать седалищное место Сийярто с Орбаном и дальше – еще не то о Венгрии в российских учебниках напишут…
цитирай
2. getmans1 - Обяздване на Орбан? ...
05.09.2023 00:46
Че то, желязото се кове докато е горещо и дървото се превива допде е младо ...
цитирай
3. syrmaepon - Може би така изглежда, но за мен е дебилизъм
05.09.2023 08:16
getmans1 написа:
Че то, желязото се кове докато е горещо и дървото се превива допде е младо ...


Това е "руЗЗкий мир" - издевателстваш над приятелите, които са по-малки от теб, но пълзиш пред по-големите /приятели или врагове - Китай например/ . Русия не гъкна за острова Большой Уссурийск.
цитирай
4. getmans1 - За мен, ...
05.09.2023 10:19
... по-голяма е вредата която ще нанесат на собствените си деца. Така научени 90% от тях с това знание ще си останат "до живот".
Една такава "история" тук миналата година породи уникален спор с имащи претенции хора;
https://getmans1.blog.bg/politika/2022/08/17/dnes-mi-e-koreisko-ili-po-tochno-severno-narodno-demokrotich.1831129 ... и следващите два постинга.
И у нас виждаме всеки ден какви поражения бърху народа ни е нанесла маниполираната ни история.

Иначе, сега Москва се спотайва спрямо тази "трохичка" гризната и то на книга от Китай с надеждата само с това да и се размине ... но, според мене едва ли. В районите на "дръпнатите очички"процеите си текат а легалните и особено нелегалните китайци са болшинство.
цитирай
5. syrmaepon - "... по-голяма е вредата която ще нанесат на собствените си деца"
05.09.2023 15:25
Вредата е налице даже до тук след 100 години болшевстки промивки на мозъците. И сега се вижда резултата. След опита да ги превърнат в съветски хора, само руснаците нямат понятие за своята история, докато другите народи съхраняват колкото могат родова памет.
цитирай
6. dobrodan - Иванов,
05.09.2023 21:24
рода си не помня...
цитирай
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: syrmaepon
Категория: Други
Прочетен: 2453190
Постинги: 1359
Коментари: 4333
Гласове: 8230