Постинг
25.05 18:16 -
Въздушното пространство на Москва ще бъде затворено за частна гражданска авиация.
Автор: syrmaepon
Категория: Новини
Прочетен: 811 Коментари: 5 Гласове:
Последна промяна: 25.05 18:19
Прочетен: 811 Коментари: 5 Гласове:
5
Последна промяна: 25.05 18:19
От началото на юни в Централна Русия ще бъдат въведени нови ограничения за полети на малки самолети и бизнес джетове. Според Асоциацията на собствениците и пилотите на самолети, гражданските самолети ще бъдат забранени да летят под 5100 метра в Московска област.
Ограниченията ще важат за почти цяла европейска Русия - от Санкт Петербург и границата с Беларус до Екатеринбург, Самара и южните региони. Забраната ще засегне частни самолети, хеликоптери и леки самолети. Изключения ще бъдат направени само за редовни пътнически полети, линейки за въздушна помощ, полети по държавни договори и индустриален мониторинг.
https://www.currenttime.tv/a/rossiyskie-vlasti-zakroyut-nebo-nad-tsentralnoy-chastyu-strany-dlya-biznes-dzhetov-i-maloy-aviatsii/33764437.html
*
Пълна забрана за граждански полети във въздушната зона на Москва на височина до 5100 метра е планирана за началото на юни, според Междурегионалната обществена организация на пилотите и гражданите-собственици на въздухоплавателни средства (АОПА-Русия). Ограниченията ще важат за частни въздухоплавателни средства, включително самолети от общата авиация, бизнес самолети и хеликоптери, извършващи нередовни полети.
Изключения ще бъдат направени за редовни и чартърни пътнически полети, изпълняващи маршрути за обслужване на въздушното движение, както и за спасителни и линейни самолети, авиохимически работи, мониторинг на тръбопроводи и електропроводи и превози по държавни договори.
Ограниченията за полети са в сила по следните граници:
— В северната част на района за полетна информация Санкт Петербург;
— В източната и югоизточната част на РПИ Самара;
— В североизточната част на полевата зона за наблюдение на Екатеринбург;
— На юг от временния режим, установен в южната част на Руската федерация;
— На запад, по границата с въздушното пространство на Беларус.
Очаква се съответният NOTAM да бъде публикуван скоро.
Срещу Киев са извършвани и ще продължат да се извършват ответни удари. Според руското външно министерство скоро ще отправим предупреждение към други държави за подготовка за обстрел на столицата.
*
Москва официално мълчи за второто изстрелване на „Орешник“, но твърде много косвени индикации сочат, че може да са били две. Камера в Донецк е заснела как бойните глави влизат с висока скорост и под такъв ъгъл, че точката на удара е била сравнително близо – вероятно близо до Авдеевка.
За сравнение, кадри от Киев, показващи навлизането на бойни глави близо до Бела Церква, бяха сравнени с епизода близо до Донецк. Разликата в скоростта, разстоянието и времето за приближаване изглежда твърде забележима, за да се отдаде на оптичен ефект.
Тази теория изглежда изключително неблагоприятна за Кремъл: вторият „Орешник“ може просто да е загубил контрол и да се е разбил в непредвидена посока. И ако това наистина е така, тогава много рекламираното „супероръжие“ отново разкри дългогодишния проблем на Русия – гръмките изявления по федералните телевизионни канали и силно съмнителните резултати в действителност.
Докато пропагандата рисува картина на „без аналози“, самата война все повече превръща скъпите ракетни проекти в източник на нови въпроси и подигравки.
*
Ограниченията ще важат за почти цяла европейска Русия - от Санкт Петербург и границата с Беларус до Екатеринбург, Самара и южните региони. Забраната ще засегне частни самолети, хеликоптери и леки самолети. Изключения ще бъдат направени само за редовни пътнически полети, линейки за въздушна помощ, полети по държавни договори и индустриален мониторинг.
https://www.currenttime.tv/a/rossiyskie-vlasti-zakroyut-nebo-nad-tsentralnoy-chastyu-strany-dlya-biznes-dzhetov-i-maloy-aviatsii/33764437.html
*
Пълна забрана за граждански полети във въздушната зона на Москва на височина до 5100 метра е планирана за началото на юни, според Междурегионалната обществена организация на пилотите и гражданите-собственици на въздухоплавателни средства (АОПА-Русия). Ограниченията ще важат за частни въздухоплавателни средства, включително самолети от общата авиация, бизнес самолети и хеликоптери, извършващи нередовни полети.
Изключения ще бъдат направени за редовни и чартърни пътнически полети, изпълняващи маршрути за обслужване на въздушното движение, както и за спасителни и линейни самолети, авиохимически работи, мониторинг на тръбопроводи и електропроводи и превози по държавни договори.
Ограниченията за полети са в сила по следните граници:
— В северната част на района за полетна информация Санкт Петербург;
— В източната и югоизточната част на РПИ Самара;
— В североизточната част на полевата зона за наблюдение на Екатеринбург;
— На юг от временния режим, установен в южната част на Руската федерация;
— На запад, по границата с въздушното пространство на Беларус.
Очаква се съответният NOTAM да бъде публикуван скоро.
Срещу Киев са извършвани и ще продължат да се извършват ответни удари. Според руското външно министерство скоро ще отправим предупреждение към други държави за подготовка за обстрел на столицата.
*
Москва официално мълчи за второто изстрелване на „Орешник“, но твърде много косвени индикации сочат, че може да са били две. Камера в Донецк е заснела как бойните глави влизат с висока скорост и под такъв ъгъл, че точката на удара е била сравнително близо – вероятно близо до Авдеевка.
За сравнение, кадри от Киев, показващи навлизането на бойни глави близо до Бела Церква, бяха сравнени с епизода близо до Донецк. Разликата в скоростта, разстоянието и времето за приближаване изглежда твърде забележима, за да се отдаде на оптичен ефект.
Тази теория изглежда изключително неблагоприятна за Кремъл: вторият „Орешник“ може просто да е загубил контрол и да се е разбил в непредвидена посока. И ако това наистина е така, тогава много рекламираното „супероръжие“ отново разкри дългогодишния проблем на Русия – гръмките изявления по федералните телевизионни канали и силно съмнителните резултати в действителност.
Докато пропагандата рисува картина на „без аналози“, самата война все повече превръща скъпите ракетни проекти в източник на нови въпроси и подигравки.
*
След едноседмични боеве ВСУ окупираха по...
Руски БПЛА атакуваха Днепър вечерта на 2...
Under pressure...Обсъждайки Украйна
Руски БПЛА атакуваха Днепър вечерта на 2...
Under pressure...Обсъждайки Украйна
Следващ постинг
Предишен постинг
1.
getmans1 -
Няма нищо военно срещу което са протестирали и са обвинявали украинците тия да не са го изполвали ... и сега все още го правят...
25.05 19:06
25.05 19:06
Всичко в което обвиняват когото и да било, всъщност важи за тях
цитирай
3.
planinitenabulgaria -
Целият свят не може да се справи с този изрод, защото Тръмп руши единството
25.05 22:03
25.05 22:03
срещу него. Затова има подизроди като Фицо, Радев, Копейкин, Ив69, Радостиналасса, която винаги е първескиня в блога по брой прроникания в нея, още Ружа Райчева, Каракачанът. На РoZZийката й остава малко, но тези и след краят й ще продължат с хибридната си война и противопоставянето на изродите свещу нормалните хора...
цитирай
4.
syrmaepon -
https://en.defence-ua.com/analysis/impact_site_analysis_challenges_russian_claims_about_oreshniks_kinetic_superweapon-18606.html
26.05 08:52
26.05 08:52
Ударът с ракета „Орешник“ по Бела Церква в нощта на 24 май може да показва увеличаване на темпа на производство. Интервалът между първите два удара по Днепър и Лвов е бил приблизително 13,5 месеца, докато разликата между втория и третия удар е била около 4,5 месеца. Тази тенденция съвпада с по-ранните оценки на украинското разузнаване относно мащаба на производството и сроковете.
През октомври 2025 г., по време на брифинг с участието на президента на Украйна и ръководители на разузнавателни агенции, беше заявено, че Русия планира да произведе до шест ракети „Орешник“ през 2026 г.
След втория удар по Лвов на 9 януари 2026 г., първият заместник-началник на Службата за външно разузнаване на Украйна, Олег Луховски, заяви в интервю за Укринформ, че Русия вероятно е притежавала не повече от 3-4 ракети по това време, като планира да премине към серийно производство през 2026 г. със скорост от пет или повече бройки годишно.
Руската пропаганда твърди, че балистичната ракета със среден обсег „Орешник“, когато е оборудвана с така наречената кинетична бойна глава, притежава огромна разрушителна способност и може да унищожава дълбоко заровени цели, използвайки волфрамови пробивни пръти. Изследването на това, което сега е третото известно място на удара, обаче предполага съвсем различна реалност.
Специалистите активно изучават зоната на удара в Бела Церква след нощния удар на 24 май с участието на ракетни боеприпаси „Орешник“. Първоначалните открития вече подкопаха друг важен руски наратив около това оръжие.
След третото известно бойно използване на ракета с интерконтинентална балистична система „Орешник“ без особено значителен ефект на бойното поле, дори руската публика все по-често започва да поставя под въпрос твърденията на Кремъл за предполагаемите уникални възможности на системата.
цитирайПрез октомври 2025 г., по време на брифинг с участието на президента на Украйна и ръководители на разузнавателни агенции, беше заявено, че Русия планира да произведе до шест ракети „Орешник“ през 2026 г.
След втория удар по Лвов на 9 януари 2026 г., първият заместник-началник на Службата за външно разузнаване на Украйна, Олег Луховски, заяви в интервю за Укринформ, че Русия вероятно е притежавала не повече от 3-4 ракети по това време, като планира да премине към серийно производство през 2026 г. със скорост от пет или повече бройки годишно.
Руската пропаганда твърди, че балистичната ракета със среден обсег „Орешник“, когато е оборудвана с така наречената кинетична бойна глава, притежава огромна разрушителна способност и може да унищожава дълбоко заровени цели, използвайки волфрамови пробивни пръти. Изследването на това, което сега е третото известно място на удара, обаче предполага съвсем различна реалност.
Специалистите активно изучават зоната на удара в Бела Церква след нощния удар на 24 май с участието на ракетни боеприпаси „Орешник“. Първоначалните открития вече подкопаха друг важен руски наратив около това оръжие.
След третото известно бойно използване на ракета с интерконтинентална балистична система „Орешник“ без особено значителен ефект на бойното поле, дори руската публика все по-често започва да поставя под въпрос твърденията на Кремъл за предполагаемите уникални възможности на системата.
ядрената пръчка в ръцете на идиоти може да взриви целия свят, човечеството е като капризно тригодишно дете край огън.
цитирайВашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
Блогрол
1. Карачай и Балкария
2. Тарковско Шамхалство
3. Нартания
4. За странните хора
5. Волфрам фон Ешенбах - Пърсифал
6. Омар Хаям на руски език
7. Принос към историята на Стара Загора
8. Българи от старо време
9. орхоно-енисейская письменность)
10. Генетик
11. Eurogenes Blog
12. Нартиада
13. Форум
14. Елбрус
15. MOLECULAR AND CULTURAL EVOLUTION LAB
16. Shoner Paul
2. Тарковско Шамхалство
3. Нартания
4. За странните хора
5. Волфрам фон Ешенбах - Пърсифал
6. Омар Хаям на руски език
7. Принос към историята на Стара Загора
8. Българи от старо време
9. орхоно-енисейская письменность)
10. Генетик
11. Eurogenes Blog
12. Нартиада
13. Форум
14. Елбрус
15. MOLECULAR AND CULTURAL EVOLUTION LAB
16. Shoner Paul
