Постинг
28.10.2025 17:07 -
Победа над международната изолация!
Автор: syrmaepon
Категория: Новини
Прочетен: 531 Коментари: 7 Гласове:
Последна промяна: 28.10.2025 17:43
Прочетен: 531 Коментари: 7 Гласове:
7
Последна промяна: 28.10.2025 17:43
Мианмар премахна визите за руски граждани.
Руснаците вече могат да пътуват там с цел туризъм.
Мианмар, управляван от военна хунта, е обхванат от брутална гражданска война.
Освен това там действат престъпни банди, които примамват хора в робство, принуждават ги да работят в измамни кол центрове или ги продават за органи.
Екстремният туризъм достига ново ниво.
@nexta_live
*
Ракетата „Буревестник“ е изстреляна от стратегически бомбардировач Ту-95, излетял от Далечния изток, съобщи телевизионният канал „Россия 1“. Преди това се смяташе, че „Буревестник“ е наземна ракета. Очакваше се тестовете ѝ да се проведат на полигона „Нова Земя“, който беше под строг контрол. Това може да обясни защо тестовете на ракетите станаха известни едва след съобщението на Владимир Путин.
Цитат: „Когато Ту-95 все още се подготвяше за излитане на летището „Украинка“ в Амурска област, мнозина забелязаха: ракетите, които техниците бяха свалили, бяха камуфлирани с плат. А това беше тест на ново оръжие, за което президентът намекна по време на пресконференцията си след посещението си в Таджикистан“, се казва в доклада.
Въпреки твърдението, че „мнозина са забелязали“, че ракетите „са камуфлирани с плат“, Агенцията не успя да открие сериозна обществена дискусия около този кадри през последните дни.
Самите кадри наистина са били показвани преди това – например в репортаж на Първи канал, излъчен на 22 октомври. Видеото е било показано като илюстрация на обучение по стратегически ядрени сили под командването на президента. Според изявлението на Путин в неделя, изпитанието „Буревестник“ се е провело на 21 октомври. Разликата в датите вероятно се дължи на часовата разлика между Далечния изток и Москва.
Репортаж на „Россия 1“ в неделя показва, че Владимир Путин е говорил конкретно за „Буревестник“ на пресконференция в Душанбе на 10 октомври. След това той заявява, че „скоро ще имаме възможност да обявим новото оръжие, което някога обявихме“. „И сега стана ясно за коя ракета става въпрос“, уточнява „Россия 1“.
Американски изследователи и източници от службите за сигурност са забелязали признаци на подготовка за изпитание на „Буревестник“, докато са анализирали сателитни изображения на архипелага Нова Земя още преди срещата Тръмп-Путин в Аляска.
Въпреки това, през последните дни не са се появили публикации за признаци на руско ракетно изпитание. По-конкретно, няма съобщения за радиоактивна следа от изстрелването на „Буревестник“. Факт е, че това е ракета с ядрен двигател. Някои експерти (например бившият висш служител на Държавния департамент Томас Кънтриман) дори я наричат „летящ Чернобил“.
Коментирайки липсата на ядрена следа, Павел Подвиг, руски експерт по ядрени оръжия, базиран в Женева, написа, че не би се изненадал, ако „руските инженери решат проблема с радиоактивността в топлообменника/изпускателната система“. „Всяка радиоактивна следа би била открита“, добави Подвиг.
Цитат. „Досега нашите ракетни учения се провеждаха по сценарий на изстрелване при предупреждение. Сега практикуваме процедурата за лично, тоест на Путин, разрешение“, каза Киселев.
Според телевизионния водещ това се дължи на промяна в ядрената доктрина на Русия през декември 2024 г. Според нея удар може да бъде извършен в случай на „въздействие върху критични държавни или военни обекти, излитане на аерокосмически атакуващи оръжия “. „Това беше учение за нанасяне на първи удар, което трябва да служи като наказание или предупреждение в случай на по-нататъшна агресия“, каза политологът Сергей Караганов, коментирайки репортажа на „Россия 1“.
https://t.me/agentstvonews/12473

Предимства на ракетата: практически неограниченият ѝ обхват ѝ позволява да заобикаля зоните за разполагане на противоракетна отбрана и да атакува цели от всяка посока. Ниската ѝ височина на полета усложнява откриването и прихващането.
Недостатъци: Ако ракетата се повреди (или бъде прихваната), тя може да причини радиационно замърсяване на района. В САЩ е наречена „летящ Чернобил“. Руски експерти признават, че дори по време на нормален полет „Буревестник“ ще излъчва радиоактивни емисии.
Въз основа на своите източници, проектът за човешки права Gulagu.net написа в своя дълъг текст за Чернобил какво не е наред с тази ракета – и защо разработването ѝ е опасно за създателите ѝ.
https://t.me/mozhemobyasnit/21878
*
Шоколадът е значим дипломатически подарък. Роналд Рейгън го подарява на Михаил Горбачов в Рейкявик през 1986 г., намеквайки за разведряване и затопляне на отношенията. Общоприето е, че шоколадът, на дипломатически език, символизира топлината на отношенията, приятелския диалог и надеждата за мир между страните и народите.

Това е било вярно дори по времето на Петър Велики, който е бил почерпен с храна от Уилям III в Лондон. Но цитати от сборника „Велики думи на велик човек“, който Дмитриев донася в Ню Йорк, са сборник с улични заплахи.
Чем меньше зубов, тем больше любишь кашу
Вышли, не имея права – получите по башке дубиной
Границы России нигде не заканчиваются
Если драка неизбежна – надо бить первым
Между другото, „президентският шоколад“ се прави с подправки, люти чушки и руска водка. Така че не е много сладък. Това не е приятелски подарък, а гангстерско послание.
*
Руските военни се оплакват от сериозни проблеми с логистиката в района на Шебекино и на Волчанското направление — придвижването е станало невъзможно, техниката затъва в калта, а част от укрепленията са под вода.
https://x.com/Q0MT6pFmbVqynsM/status/1983120843640349154
*
00:00 Русия изстреля 38 дрона към Украйна
01:03 Руски атаки с дронове предизвикаха терор и принудително разселване
02:23 Руското министерство на отбраната свали 17 дрона през нощта над Калуга, Брянск и Москва
02:41 Спешно състояние поради повреден язовир в Белгородска област
05:24 Мащабно затъмнение в Южно-Сахалинск
06:47 Музиканти от Stoptime арестувани в Санкт Петербург
08:08 Русия създава „путински съд “ в Грозни
08:51 Путин позволява на силите за сигурност да притежават наркотици за обучение на кучета
09:27 Хамас предава тялото на друг мъртъв заложник на Израел
*
Руснаците вече могат да пътуват там с цел туризъм.
Мианмар, управляван от военна хунта, е обхванат от брутална гражданска война.
Освен това там действат престъпни банди, които примамват хора в робство, принуждават ги да работят в измамни кол центрове или ги продават за органи.
Екстремният туризъм достига ново ниво.
@nexta_live
*
Ракетата „Буревестник“ е изстреляна от стратегически бомбардировач Ту-95, излетял от Далечния изток, съобщи телевизионният канал „Россия 1“. Преди това се смяташе, че „Буревестник“ е наземна ракета. Очакваше се тестовете ѝ да се проведат на полигона „Нова Земя“, който беше под строг контрол. Това може да обясни защо тестовете на ракетите станаха известни едва след съобщението на Владимир Путин.
Цитат: „Когато Ту-95 все още се подготвяше за излитане на летището „Украинка“ в Амурска област, мнозина забелязаха: ракетите, които техниците бяха свалили, бяха камуфлирани с плат. А това беше тест на ново оръжие, за което президентът намекна по време на пресконференцията си след посещението си в Таджикистан“, се казва в доклада.
Въпреки твърдението, че „мнозина са забелязали“, че ракетите „са камуфлирани с плат“, Агенцията не успя да открие сериозна обществена дискусия около този кадри през последните дни.
Самите кадри наистина са били показвани преди това – например в репортаж на Първи канал, излъчен на 22 октомври. Видеото е било показано като илюстрация на обучение по стратегически ядрени сили под командването на президента. Според изявлението на Путин в неделя, изпитанието „Буревестник“ се е провело на 21 октомври. Разликата в датите вероятно се дължи на часовата разлика между Далечния изток и Москва.
Репортаж на „Россия 1“ в неделя показва, че Владимир Путин е говорил конкретно за „Буревестник“ на пресконференция в Душанбе на 10 октомври. След това той заявява, че „скоро ще имаме възможност да обявим новото оръжие, което някога обявихме“. „И сега стана ясно за коя ракета става въпрос“, уточнява „Россия 1“.
Американски изследователи и източници от службите за сигурност са забелязали признаци на подготовка за изпитание на „Буревестник“, докато са анализирали сателитни изображения на архипелага Нова Земя още преди срещата Тръмп-Путин в Аляска.
Въпреки това, през последните дни не са се появили публикации за признаци на руско ракетно изпитание. По-конкретно, няма съобщения за радиоактивна следа от изстрелването на „Буревестник“. Факт е, че това е ракета с ядрен двигател. Някои експерти (например бившият висш служител на Държавния департамент Томас Кънтриман) дори я наричат „летящ Чернобил“.
Коментирайки липсата на ядрена следа, Павел Подвиг, руски експерт по ядрени оръжия, базиран в Женева, написа, че не би се изненадал, ако „руските инженери решат проблема с радиоактивността в топлообменника/изпускателната система“. „Всяка радиоактивна следа би била открита“, добави Подвиг.
Цитат. „Досега нашите ракетни учения се провеждаха по сценарий на изстрелване при предупреждение. Сега практикуваме процедурата за лично, тоест на Путин, разрешение“, каза Киселев.
Според телевизионния водещ това се дължи на промяна в ядрената доктрина на Русия през декември 2024 г. Според нея удар може да бъде извършен в случай на „въздействие върху критични държавни или военни обекти, излитане на аерокосмически атакуващи оръжия “. „Това беше учение за нанасяне на първи удар, което трябва да служи като наказание или предупреждение в случай на по-нататъшна агресия“, каза политологът Сергей Караганов, коментирайки репортажа на „Россия 1“.
https://t.me/agentstvonews/12473

Предимства на ракетата: практически неограниченият ѝ обхват ѝ позволява да заобикаля зоните за разполагане на противоракетна отбрана и да атакува цели от всяка посока. Ниската ѝ височина на полета усложнява откриването и прихващането.
Недостатъци: Ако ракетата се повреди (или бъде прихваната), тя може да причини радиационно замърсяване на района. В САЩ е наречена „летящ Чернобил“. Руски експерти признават, че дори по време на нормален полет „Буревестник“ ще излъчва радиоактивни емисии.
Въз основа на своите източници, проектът за човешки права Gulagu.net написа в своя дълъг текст за Чернобил какво не е наред с тази ракета – и защо разработването ѝ е опасно за създателите ѝ.
https://t.me/mozhemobyasnit/21878
*
Шоколадът е значим дипломатически подарък. Роналд Рейгън го подарява на Михаил Горбачов в Рейкявик през 1986 г., намеквайки за разведряване и затопляне на отношенията. Общоприето е, че шоколадът, на дипломатически език, символизира топлината на отношенията, приятелския диалог и надеждата за мир между страните и народите.

Това е било вярно дори по времето на Петър Велики, който е бил почерпен с храна от Уилям III в Лондон. Но цитати от сборника „Велики думи на велик човек“, който Дмитриев донася в Ню Йорк, са сборник с улични заплахи.
Чем меньше зубов, тем больше любишь кашу
Вышли, не имея права – получите по башке дубиной
Границы России нигде не заканчиваются
Если драка неизбежна – надо бить первым
Между другото, „президентският шоколад“ се прави с подправки, люти чушки и руска водка. Така че не е много сладък. Това не е приятелски подарък, а гангстерско послание.
*
Руските военни се оплакват от сериозни проблеми с логистиката в района на Шебекино и на Волчанското направление — придвижването е станало невъзможно, техниката затъва в калта, а част от укрепленията са под вода.
https://x.com/Q0MT6pFmbVqynsM/status/1983120843640349154
*
00:00 Русия изстреля 38 дрона към Украйна
01:03 Руски атаки с дронове предизвикаха терор и принудително разселване
02:23 Руското министерство на отбраната свали 17 дрона през нощта над Калуга, Брянск и Москва
02:41 Спешно състояние поради повреден язовир в Белгородска област
05:24 Мащабно затъмнение в Южно-Сахалинск
06:47 Музиканти от Stoptime арестувани в Санкт Петербург
08:08 Русия създава „путински съд “ в Грозни
08:51 Путин позволява на силите за сигурност да притежават наркотици за обучение на кучета
09:27 Хамас предава тялото на друг мъртъв заложник на Израел
*
След едноседмични боеве ВСУ окупираха по...
Руски БПЛА атакуваха Днепър вечерта на 2...
Under pressure...Обсъждайки Украйна
Руски БПЛА атакуваха Днепър вечерта на 2...
Under pressure...Обсъждайки Украйна
нет ты не волк в овечьей шкуре, а с волч...
В Киев, катедралата „Успение Богородично...
Една фраза, след която телефонните измам...
В Киев, катедралата „Успение Богородично...
Една фраза, след която телефонните измам...
... хубаво ги нагостил Уилям Трети ама след като си тръгнали москалите се наложило да правят основен ремонт на двореца който им отпуснали за резиденция..
цитирайgetmans1 написа:
... хубаво ги нагостил Уилям Трети ама след като си тръгнали москалите се наложило да правят основен ремонт на двореца който им отпуснали за резиденция..
но научих, че и Петър Велики се е правел на дърводелец като Путин
"Но въпреки че беше в чужда земя, носеше дрехите и практикуваше занаята на работник, нито Петър, нито сънародниците му никога не забравиха кой всъщност е той или страховитата власт, която притежаваше. (186)
По-скоро псевдонимът на Петър и протестите му срещу позицията му бяха опит да се отърве от формалностите на посещението на царя и да се разбере дълбоко икономическият успех и модернизация на Холандия. Един от по-очарователните персонажи, които Петър посещава, е анатомът Фредерик Рюйш, чиято колекция е включена в „Вундеркамерата“ на Петър, а по-късно и в Кунсткамера. Корнелиус Круйс се завръща с Петър от Холандия, за да ръководи Балтийския флот, а много други английски и холандски работници трансформират руския флот след завръщането му."
Горкия Петър Велики - обръща се във гроба като гледа сега "уморения" руски флот
и затова все по-често отварям блога на най-вещата с ВКС на Путин, Радостиналсса. Много от новините научавам първо от нея.
цитирайplaninitenabulgaria написа:
и затова все по-често отварям блога на най-вещата с ВКС на Путин, Радостиналсса. Много от новините научавам първо от нея.
Идеята за захранване на всичко с ядрен двигател е била активно обсъждана преди 70 години. Това е било време на романтични ядрени илюзии. Тогава са се обсъждали всякакви проекти.
През 50-те години на миналия век американците са работили върху ядрения танк TV-1: 70-тонен танк със 105-милиметрово оръдие и 350-милиметрова челна броня. Ядреният му реактор е позволявал на танка да работи на пълна мощност в продължение на 500 часа, без да сменя горивото си. След това се появява танкът R32, който може да измине 6400 км с един танк. Екипажът обаче е трябвало редовно да се сменя, за да се предотврати получаването на опасна доза радиация от танкистите.
В СССР мобилната атомна електроцентрала ТЕС-3 е построена на шасито на тежкия танк Т-10 за отдалечени райони на Далечния север. Платформата на танка не е била достатъчно голяма, така че е трябвало да бъде удължена от 7 на 10 качалки. Дори в тази конфигурация електроцентралата е била поддържана от четири самоходни машини. На първия етаж се помещаваше реакторът, на втория - парогенераторът, на третия - електрическият генератор, а на четвъртия - контролната зала.
Имаше многобройни опити за създаване на влакове с ядрена енергия. Американци, германци и руснаци работеха по тези проекти.
СССР работеше върху самолети с ядрена енергия. Ту-95ЛАЛ (Летяща атомна лаборатория) полетя с реактор през 1961 г. Планирани бяха Ту-119 и стратегическият бомбардировач М-60. Те бяха предназначени предимно за тестване на биологичната защита на пилотската кабина. Обосновката беше много позната: неограничен обхват и възможност за заобикаляне на зоните на вражеската противовъздушна отбрана.
Американците работеха и върху самолета с ядрена енергия Convair NB-36H. Предвиждаше се, че самолетите с ядрена енергия ще могат да летят със 750 км/ч с обхват до 48 000 км.
От 1955 до 1957 г. той извършва 47 полета с работещ (но не свързан с двигателите) реактор на борда. Само биологичният щит на екипажа на самолета е тежал 11 тона. Проектът е струвал над един милиард долара и е бил отменен през 1961 г.
„Буревесник“ е опит за внедряване на технология от 50-те години на миналия век, която САЩ и СССР отхвърлят по много основателни причини.
(с) Дмитрий Чернышев
цитирай„Буревесник“ е опит за внедряване на технология от 50-те години на миналия век, която САЩ и СССР отхвърлят по много основателни причини.
(с) Дмитрий Чернышев
Освен ако не ги държат като тайно вундервафе за пазителите на традиционните ценности в Мианмар.
цитирайvmir написа:
По-добре да бяха пуснали бойните комари. Освен ако не ги държат като тайно вундервафе за пазителите на традиционните ценности в Мианмар.
жилят и пускат директно новичок )
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
Блогрол
1. Карачай и Балкария
2. Тарковско Шамхалство
3. Нартания
4. За странните хора
5. Волфрам фон Ешенбах - Пърсифал
6. Омар Хаям на руски език
7. Принос към историята на Стара Загора
8. Българи от старо време
9. орхоно-енисейская письменность)
10. Генетик
11. Eurogenes Blog
12. Нартиада
13. Форум
14. Елбрус
15. MOLECULAR AND CULTURAL EVOLUTION LAB
16. Shoner Paul
2. Тарковско Шамхалство
3. Нартания
4. За странните хора
5. Волфрам фон Ешенбах - Пърсифал
6. Омар Хаям на руски език
7. Принос към историята на Стара Загора
8. Българи от старо време
9. орхоно-енисейская письменность)
10. Генетик
11. Eurogenes Blog
12. Нартиада
13. Форум
14. Елбрус
15. MOLECULAR AND CULTURAL EVOLUTION LAB
16. Shoner Paul
