Постинг
24.02.2025 11:18 -
AfD имаше увереност за 25%
Автор: syrmaepon
Категория: Новини
Прочетен: 736 Коментари: 6 Гласове:
Последна промяна: 24.02.2025 11:40
Прочетен: 736 Коментари: 6 Гласове:
5
Последна промяна: 24.02.2025 11:40
но след кампанията на Мъск те получиха само 20%.

Германската социалдемократическа партия на досегашния канцлер Олаф Шолц преживя историческо поражение. ГСДП получи едва 16,41% от гласовете, а това е най-лошият им резултат в историята на Федералната република. Социалдемократите са за първи път и едва трета политическа сила.
И Зелените, които също са част от досегашното коалиционно управление, губят подкрепа. Те получиха 11,61%.
Вероятният бъдещ канцлер на Германия Фридрих Мерц ще има нужда от коалиционен партньор.
Възможна би била коалиция със социалдемократите или със Зелените. А кандидатът за канцлер на Зелените не изключва и т.нар. "коалиция Кения", сформирана от ХДС/ХСС, ГСДП и Зелените.
Алис Вайдел би искала АзГ да е коалиционен партньор на ХДС/ХСС, но още преди изборите Фридрих Мерц отхвърли категорично коалиция с крайнодесните. Части от АзГ са категоризирани от Службата за защита на конституцията като дясноекстремистки.
https://www.dw.com/bg/vott-v-germania-uspeh-za-merc-krah-za-solc-rekord-za-azg/a-71727238
*
Щафетните акции по НПЗ-та продължават.
*

*

Германската социалдемократическа партия на досегашния канцлер Олаф Шолц преживя историческо поражение. ГСДП получи едва 16,41% от гласовете, а това е най-лошият им резултат в историята на Федералната република. Социалдемократите са за първи път и едва трета политическа сила.
И Зелените, които също са част от досегашното коалиционно управление, губят подкрепа. Те получиха 11,61%.
Вероятният бъдещ канцлер на Германия Фридрих Мерц ще има нужда от коалиционен партньор.
Възможна би била коалиция със социалдемократите или със Зелените. А кандидатът за канцлер на Зелените не изключва и т.нар. "коалиция Кения", сформирана от ХДС/ХСС, ГСДП и Зелените.
Алис Вайдел би искала АзГ да е коалиционен партньор на ХДС/ХСС, но още преди изборите Фридрих Мерц отхвърли категорично коалиция с крайнодесните. Части от АзГ са категоризирани от Службата за защита на конституцията като дясноекстремистки.
На изборите за Бундестаг бяха призовани да гласуват около 59,2 милиона души. За първи път изборите се проведоха по новото избирателно право, при което местата в парламента бяха намалени с около 100. В новия парламент ще има общо 630 депутати.
Избирателната активност беше рекордна - 83,5% от имащите право на глас са отишли да гласуват.
https://www.dw.com/bg/vott-v-germania-uspeh-za-merc-krah-za-solc-rekord-za-azg/a-71727238
*
Щафетните акции по НПЗ-та продължават.
*
*
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио е...
Фантазиите на Путин и руското министерст...
По време на масов митинг в Белград сръбс...
Фантазиите на Путин и руското министерст...
По време на масов митинг в Белград сръбс...
Следващ постинг
Предишен постинг
и два пъти повече депутати Победителят обаче с "цели" 28%
цитирайvencivaleri1951 написа:
и два пъти повече депутати Победителят обаче с "цели" 28%
В случая е много важно от кои партии ще се образува коалиционно правителство.
Иначе възгледи подобни на тези на АзГ има почти в цяла Европа с подобни проценти и за това си има и точни причини - грешки на предишните управляващи, а също и пропагандни и финансови инжекции отвън. Все повече светът става едно цяло.
Зелените няма как да се впишат в десните намерения на бъдещия канцлер, особено за емигрантите, а и не стигат Остават социалдемократите , но с тях ще имат проблеми. Шолц и хората му не могат да си позволят да бъдат помощно колело на християндемократите. не е изключено напълно и изненада
Дясната и по дясната партия да направят коалиция. За емигрантите гласуваха заедно, а това е много важно не го ли свърши бъдещият канцлер ще отиде при Шолц Много е сложно и изборите донесоха повече проблеми, отколкото решения.
А Мъск/разбирай Тръмп/ помогнаха много на "Алтернативата" Гласеха им молдовски и румънски вариант чрез съда, но след защитата на янките , не посмяха.
цитирайДясната и по дясната партия да направят коалиция. За емигрантите гласуваха заедно, а това е много важно не го ли свърши бъдещият канцлер ще отиде при Шолц Много е сложно и изборите донесоха повече проблеми, отколкото решения.
А Мъск/разбирай Тръмп/ помогнаха много на "Алтернативата" Гласеха им молдовски и румънски вариант чрез съда, но след защитата на янките , не посмяха.
syrmaepon написа:
В случая е много важно от кои партии ще се образува коалиционно правителство.
Иначе възгледи подобни на тези на АзГ има почти в цяла Европа с подобни проценти и за това си има и точни причини - грешки на предишните управляващи, а също и пропагандни и финансови инжекции отвън. Все повече светът става едно цяло.
vencivaleri1951 написа:
и два пъти повече депутати Победителят обаче с "цели" 28%
В случая е много важно от кои партии ще се образува коалиционно правителство.
Иначе възгледи подобни на тези на АзГ има почти в цяла Европа с подобни проценти и за това си има и точни причини - грешки на предишните управляващи, а също и пропагандни и финансови инжекции отвън. Все повече светът става едно цяло.
"А Мъск/разбирай Тръмп/ помогнаха много на "Алтернативата" Гласеха им молдовски и румънски вариант чрез съда, но след защитата на янките , не посмяха."
Да разбирам ли, че одобряваш намесата на "Посолството" образно казано в Германия?
А и изглежда имаш много секретна информация за това кой какво готвел :))))
цитирайДа разбирам ли, че одобряваш намесата на "Посолството" образно казано в Германия?
А и изглежда имаш много секретна информация за това кой какво готвел :))))
Надяваме се с Мерц, Германия да направи решителен завой - далеч от русия; твърда подкрепа за Украйна; стъпки към федерализация на ЕС. А иначе изборите в Германия показаха, че бишето ГДР не е никак бивше, а е живо като манталитет. Там е пълно с чугунени комунисти, искащи си "Стената", трабантите и Ерих Хонекер.
цитирайnkf написа:
Надяваме се с Мерц, Германия да направи решителен завой - далеч от русия; твърда подкрепа за Украйна; стъпки към федерализация на ЕС. А иначе изборите в Германия показаха, че бишето ГДР не е никак бивше, а е живо като манталитет. Там е пълно с чугунени комунисти, искащи си "Стената", трабантите и Ерих Хонекер.
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
Блогрол
1. Карачай и Балкария
2. Тарковско Шамхалство
3. Нартания
4. За странните хора
5. Волфрам фон Ешенбах - Пърсифал
6. Омар Хаям на руски език
7. Принос към историята на Стара Загора
8. Българи от старо време
9. орхоно-енисейская письменность)
10. Генетик
11. Eurogenes Blog
12. Нартиада
13. Форум
14. Елбрус
15. MOLECULAR AND CULTURAL EVOLUTION LAB
16. Shoner Paul
2. Тарковско Шамхалство
3. Нартания
4. За странните хора
5. Волфрам фон Ешенбах - Пърсифал
6. Омар Хаям на руски език
7. Принос към историята на Стара Загора
8. Българи от старо време
9. орхоно-енисейская письменность)
10. Генетик
11. Eurogenes Blog
12. Нартиада
13. Форум
14. Елбрус
15. MOLECULAR AND CULTURAL EVOLUTION LAB
16. Shoner Paul
